Dolnośląski Klucz Sukcesu jest przyznawany od 1997 roku. To godło promocyjne regionu, będące jednym z najwyższych regionalnych wyróżnień. Od lat cieszy się uznaniem zarówno w środowiskach gospodarczych, jak też kulturalnych i samorządowych. Kapituła konkursu szczególną wagę przywiązuje do funkcjonowania kandydatów w ich najbliższym otoczeniu.
Statuetki przyznane w siedmiu kategoriach
Dolnośląski Klucz Sukcesu przyznawany jest w siedmiu kategoriach:
- Największa osobowość w promocji Dolnego Śląska
- Za wybitne osiągnięcia w pracy naukowej i dydaktycznej
- Za wybitne osiągnięcia w kulturze i sztuce
- Za wybitne osiągnięcia w działalności samorządowej
- Dla najlepszej Dolnośląskiej Organizacji Pozarządowej
- Dla najlepszego przedsięwzięcia turystycznego lub organizatora masowych imprez kulturalnych
- Dla dolnośląskiej firmy najlepiej współpracującej ze społecznością lokalną
Klika nagród przyjechało do Wrocławia
W tym roku podczas uroczystej gali, która odbyła się w obiekcie wielofunkcyjnym w Ślęzie w gminie Kobierzyce, Dolnośląski Klucz Sukcesu, otrzymał m.in. prof. dr hab. Marian Noga, jako największa osobowość w promocji regionu, a także Tomasz Urbanowicz - architekt i artysta szkła, laureat plebiscytu 30 Kreatywnych Wrocławia 2021, za wybitne osiągnięcia w kulturze i sztuce.
Natomiast za ogromne osiągnięcia w pracy naukowej i dydaktycznej nagrodzono Izabelę Koziej – dyrektorkę Liceum Ogólnokształcącym nr 9 we Wrocławiu.
Statuetkę dla najlepszej dolnośląskiej organizacji pozarządowej dostała Chorągiew Dolnośląska ZHP im. Stefana Mirowskiego, a za wybitne osiągnięcia w działalności samorządowej doceniono Zbigniewa Łopusiewicza, burmistrza Stronia Śląskiego.
Z kolei Dolnośląski Klucz Sukcesu w kategorii Najlepsze przedsięwzięcie turystyczne lub organizator masowych imprez rekreacyjnych i sportowych trafił do Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Cypriana Kamila Norwida - Centrum Wiedzy w Bolesławcu.
Natomiast za najlepszą współpracę ze społecznością lokalną nagrodzono właścicieli Zamku Topacz - Dorotę Michalak-Kurzewską oraz Tomasza Kurzewskiego.
Doceniono wrocławski szpital i ochronę przed powodzią
Podczas tegorocznej edycji wydarzenia przyznano także wyróżnienia specjalne. Otrzymali je współtwórcy i załoga Zbiornika Racibórz Dolny w podziękowaniu za ochronę przed powodzią, a także Wojewódzki Szpital Specjalistyczny we Wrocławiu z okazji 40-lecia działalności.
Partnerem strategicznym wydarzenia jest Stowarzyszenie na Rzecz Promocji Dolnego Śląska.