Organizatorzy zapowiadają, że w trakcie webinaru uczestnicy poznają korzyści płynące z dobrego planowania, wdrażania w życie sztuki ustalania priorytetów i poszukiwania nowych rozwiązań, które ułatwiają i porządkują pracę w myśl zasady „mniej znaczy więcej”.
Eksperci przybliżą przydatne praktyki, które pozwalają na m.in. wzmacnianie autonomii nauczycieli, budowanie wspólnoty, ograniczenie zbędnej biurokracji. W trakcie spotkania eksperci udzielą wskazówek, które mogą ułatwić przygotowania do kolejnego roku szkolnego.

Mniej znaczy więcej – weź udział w webinarze i przygotuj się na nowy rok szkolny
Spotkania / Szkolenia Online
Trzeba się zarejestrować
Aby wziąć aktywny udział w webinarze, należy bezpłatnie zarejestrować się pod tym linkiem. Webinar będzie również transmitowany na żywo w mediach społecznościowych Wrocławskiego Parku Technologicznego i Fundacji Zaawansowanych Technologii.
Prowadzący webinar
Webinar „Mniej znaczy więcej. Jak dobrze zaplanować pracę swoją i szkoły w nowym roku szkolnym?” poprowadzą zajmujący się zmianami w edukacji:
- Oktawia Gorzeńska – absolwentka Leadership Academy for Poland. Była dyrektorka szkoły z mocą zmieniania świata, twórczyni Flagowej Szkoły Microsoft. Członkini Rady Programowej, a także trenerka i doradczyni dyrektorów w projekcie Szkoła dla Innowatora MRPiT oraz MEiN. Twórczyni Akademii Przywództwa Edukacyjnego, współinicjatorka platformy EduLab oraz ogólnopolskiego ruchu #wiosnaedukacji. Autorka poradników dla dyrektorów i nauczycieli z zakresu edukacji zdalnej i innowacji.
- Jan Wróbel – dziennikarz, publicysta, nauczyciel historii, współzałożyciel 1 Społecznego Liceum Ogólnokształcącego "Bednarska" w Warszawie, dyrektor tej szkoły w latach 2004 - 2013. Współpracownik Radia TOK FM oraz Dziennika Gazety Prawnej. Autor i współautor podręczników szkolnych oraz książek popularyzujących historię. Ostatnio wydał „Grunwald 1410. Świętością nie wygrasz” oraz bajkę „Nie było telefonów? O ojcach, córkach i wynalazkach”.
Webinar organizowany jest przez Wrocławski Park Technologiczny, Fundację Pro Mathematica oraz Fundację Zaawansowanych Technologii, które połączyły siły po to, by rozpocząć proces projektowania przyszłości polskiej edukacji, łatwiej, praktyczniej i z wizją.
Już wkrótce wystartuje ich wspólny projekt, który w zmianę polskiej edukacji zaangażuje nauczycieli z całej Polski, których doświadczenie jest najcenniejszą bazą wiedzy i doświadczeń oraz wszystkich, którzy dobrą edukację postrzegają jako klucz do dobrej przyszłości.
WPT/jr