„Nie pozostawiając nikogo w tyle” to hasło tegorocznego Światowego Dnia Wody, który będziemy obchodzić 22 marca na całym globie. Święto wody zostało ustanowione podczas Konferencji Narodów Zjednoczonych w 1992 roku w Rio de Janeiro. Jego obchody mają nas uwrażliwiać na znaczenie ochrony wody w naszym codziennym życiu oraz przypominać, że ponad miliard ludzi na świecie cierpi z powodu braku dostępu do czystej wody pitnej.
Świętuj Światowy Dzień Wody z MPWiK i Hydropolis
Światowy Dzień Wody będzie świętowany przede wszystkim w Hydropolis. Świętowanie w Centrum wiedzy o wodzie przeciągnie się aż do niedzieli, 24 marca. Goście o pełnych godzinach będą mogli zobaczyć niezwykłe eksperymenty chemiczne i fizyczne, odkrywające tajemnice wody.
Specjalna atrakcja pojawi się w strefie Stany Wody i dzięki niej każdy sprawdzi, jak para wodna zamienia się w ogień. Niespodzianka ucieszy nie tylko dzieci. W holu natomiast stanie fotobudka. Do akcji przyłącza się również wrocławskie MPWiK.

Świętuj Światowy Dzień Wody z MPWiK i Hydropolis
Dla dzieci / Warsztaty / Zajęcia dla dzieci Hydropolis. Centrum wiedzy o wodzie
Tak powstaje woda pitna w MPWiK
Sprzątamy rzeki Wrocławia
Wrocław pamięta o wodzie nie tylko w Światowy Dzień Wody. Dodatkowo w kwietniu w dwóch miejscach odbędzie się wielkie sprzątanie wrocławskich rzek. Organizatorzy - Fundacja OnWater.pl - planują sprzątanie śmieci na nabrzeżu Ody i Oławy. W ciągu ostatnich lat zrealizowano dziewięć edycji projektu. W tym czasie wyłowiono z rzeki oraz zebrano z wybrzeży ponad 30 ton śmieci.
Akcję „SPRZĄTAMY RZEKI WROCŁAWIA” zaplanowano:
- 5 kwietnia 2019 (piątek) - 9.00 – 13.00 rzeka Oława, Niskie Łąki, obok Mostu Rakowieckiego
- 12 kwietnia 2019 (piątek)- 9.00 – 13.00 rzeka Odra, Za ZOO, na tyłach Ogrodu Zoologicznego

Sprzątamy Rzeki Wrocławia
Spotkania / Akcje społeczne / Happeningi Niskie Łąki 2a
Ochrony wody we Wrocławiu - nasza wspólna sprawa
Fundacja OnWater.pl przy wsparciu finansowym Gminy Wrocław przygotowała również prezentacje multimedialne dotyczące wody i jej znaczenia dla wrocławskich szkół, wskazując co możemy zrobić, aby chronić ten bezcenny zasób naturalny.
Więcej filmów oraz materiały do pobrania dopasowane do poszczególnych poziomów nauczania znajdziecie w tym artykule.